Co się działo w Wierzbowie

28.09.2017 - 14:15
Co się działo w Wierzbowie

W powiecie Ełk, gminie Kalinowo leży wieś Wierzbowo.

Wierzbowiacy chcą żyć zdrowo, ciekawie i działać wspólnie.

I mają na to świetne pomysły!

Od maja w Wierzbowie, grupa nieformalna „Wierzbowiacy”, działająca przy gminnym Ośrodku Kultury w Kalinowie dba o to, by we wsi działo się mnóstwo ciekawych rzeczy.

W ramach projektu „W grupie siła” zorganizowano szereg aktywności, zarówno dla młodszych jak i starszych mieszkańców wsi.

 

Akademia Kulinarna

Zajęcia Akademii odbywają się cyklicznie w środy co miesiąc. Tematyka jest urozmaicona. Efektem pracy uczestniczek Akademii są przepyszne potrawy: nadziewane pieczarki, pieczone pierogi z kapustą, różyczki z mortadeli, lazania, rolada z grzybami i inne arcydzieła kulinarne. W chwili oczekiwania na gotowe potrawy uczestnicy wspólnie grali w gry, zakupione w ramach projektu. I tak zrodził się pomysł zorganizowania turnieju gier.

Nasze dzieci kreatywnie

Dzieci młodzież z Wierzbowa zostali zachęceni do ciekawego spędzania wolnego czasu. 26 i 29 maja wolontariuszka z grupy animacyjnej „Pióropusz” przeprowadziła warsztaty, na których robiono piniaty. Największa piniata  miała być rozbita w czasie zabaw w Dniu Dziecka.

21 czerwca dzieci zdecydowały się ozdobić świetlice wiejską. Zajęcia przeprowadziła jedna z dziewcząt. Pokazała, jak techniką decoupage można zrobić piękne obrazki.

Kolejnym działaniem był pierwszy turniej gier w Wierzbowie. Zespoły dzieci rywalizowały w różnych grach – warcaby, UNO, 5 sekund, domino, abecadło, krasnale. Najlepsi otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Jak zwykle spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

Dzień dziecka w Wierzbowie

Wiejska świetlica, gry, animatorzy – tak zaczęło się niezwykłe spotkanie.

2 czerwca po południu w świetlicy wiejskiej zebrała się liczna grupa dzieci i młodzieży. Na początku dzieci miały okazję pograć w stare, odchodzące już w zapomnienie zabawy – klasy i ciuciubabkę. Następnie wolontariusze z grupy animacyjnej „Pióropusz” poprowadzili ciekawe zajęcia, w tym rozbijanie przygotowanej wcześniej przez dzieci piniaty.

Zabawa była przednia. Spotkanie uświetnił swoja obecnością sekretarz gminy Kalinowo, który przywiózł słodki upominek dla wszystkich dzieci.Wieczór zakończył się poczęstunkiem, który przygotowały mamy dzieci.

 

„Chodzimy z kijkami”

Sport to zdrowie! Każdy to wie, mieszkańcy wsi Wierzbowo też. Zaplanowano więc zajęcia Nordic Walking.

17 i 25 czerwca Instruktorka przeprowadziła ćwiczenia i wykład, które przygotowały uczestniczki do chodzenia z kijkami. Panie stwierdziły, że „Sama bym nie poszła, a w grupie jest lepiej”

Zajęcia odbywają się teraz prawie codziennie, jest to tez okazja do spotkania, rozmów. „Efektem ubocznym” mogą być zmniejszone boczki naszych pań.

 

Projekt dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych Stopa, ze środków PAFW, powiatu ełckiego, gminy Ełk, gminy Stare Juchy, gminy Prostki, gminy Kalinowo i firmy ALU MiX Firma Inwestycji Budowlanych.

 

 

 

Dotyczy programu