Gala „Przekaż dalej 2018”

13.03.2018 - 09:00
Gala „Przekaż dalej 2018”

W dniu 12 marca 2018 roku w lokalu Warchlak Art Pub w Ełku odbyła się gala programu stypendialnego „Przekaż dalej”.
„Przekaz dalej” jest unikalnym programem stypendialnym, wspierającym młodych ludzi, którzy mają pasje, chcą je rozwijać i dzielić się nimi z innymi. Program działa niezwykle prężnie, od 2016 roku dał szansę na realizację marzeń już dwunastu młodym ludziom.
Jak działa program i dlaczego jest tak innowacyjny?
 - stawia na rozwój pasji
Kandydaci aplikują do programu za pomocą krótkich filmów zamieszczanych w Internecie. Opisują w nich swoja pasje, marzenia i plany jej rozwoju, a także sposób, którym chcą przekazywać ja dalej.
- nie ogranicza się do dawania pieniędzy
Każdy stypendysta ma swojego tutora – doświadczoną osobę, która daje wsparcie merytoryczne i organizacyjne oraz mobilizuje i motywuje do działania.
- promuje zasadę wzajemności
Dostałeś szansę? Daj ją też innym! Stypendyści są zobowiązani do dzielenia się swoją pasją, zarażania nią innych młodych ludzi, a drogę do tego celu znajdują sami. Program wspiera kreatywność i samodzielność w myśleniu i działaniu. W ten sposób zatacza coraz szersze kręgi i osiąga zamierzone efekty.

Dzięki działaniom w programie,  pasja przeradza się w profesjonalizm, a kolejni młodzi ludzie mają możliwość uczyć się od lepszych, realizować ambitne cele i przekazywać wiedze i umiejętności młodszym koleżankom i kolegom. Na tym właśnie polega idea programu „Przekaż dalej”

Co roku z zainteresowanych programem kandydatów wybierani są stypendyści.

Jak dokonywany jest wybór? Jest to innowacyjna metoda, ponieważ każdy darczyńca może zostać jurorem. Do oceny i wyboru stypendystów zaproszeni są wszyscy, którzy wsparli daną edycję programu. W tej edycji za pomocą portalu polakpomaga.pl wsparło nas 28 darczyńców indywidualnych. Otrzymaliśmy również wsparcie od Specjalistycznego Ośrodka Terapeutycznego w Starych Juchach, Hurtowni Fala, Agencji Pracy Tymczasowej Mazury Job, Warchlak Art Pub, Biuro Pośrednictwa Ubezpieczeniowego Fart Ubezpieczenia, Agencji Reklamowej Pixel oraz Fundacji Kraina Wiedzy.

Program nadal można wspierać  poprzez przekazywanie 1% podatku na Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych "STOPA" . Informacje na temat stowarzyszenia i realizowanych przez nie programów znajdują się na stronie stopa.org.pl.

W tej edycji „Przekaż dalej” stypendia otrzymała czwórka zdolnych, ambitnych młodych ludzi. Oto oni:

1.      Janusz Kozikowski – jest pasjonatem muzyki hip hopowej. Pisze teksty i nagrywa utwory. Jest to jego sposób na wyrażenie siebie. Marzeniem Janusza jest uczynienie ze swojej pasji sposobu na życie – nagrywanie płyt i występowanie na scenie.

2.      Faustyna Mosiej – jest uczennicą technikum gastronomicznego w Ełku. Jej pasją jest muzyka - gra na gitarze, śpiewa i tańczy. Faustyna hojnie dzieli się swoim talentem, prowadząc scholę dziecięcą i zajęcia dla dzieci. Marzy o wydaniu własnej płyty.

3.      Kacper Kasprzak – Muzyka jest całym jego życiem. Od dwunastu lat gra na fortepianie. Jego głównym celem jest rozpoczęcie studiów na Akademii Muzycznej. Kacper sam tworzy muzykę, angażuje się też w wiele inicjatyw kulturalnych w naszym mieście, miedzy innymi brał udział w Bajkowym Koncercie Charytatywnym na rzecz chorej na glejaka Zosi.

4.      Piotr Malinowski – Piotr ma 18 lat, a od dwóch rozwija swoja pasję, którą jest iluzja - zachwycanie ludzi, dawanie im powodów do szczęścia i wywoływanie uśmiechu na ich twarzach. Chce cały czas doskonalić swoje umiejętności, a jednocześnie zarażać pasją innych, szczególnie dzieci i młodzież.

Wszyscy tegoroczni stypendyści otrzymają wsparcie w wysokości 2 000 zł. Dzięki tym środkom, a także dzięki wsparciu osobistego opiekuna/tutora, będą mogli rozwijać i profesjonalizować swoje pasje i talenty, by potem zarażać nimi młodszych kolegów i koleżanki.

Dotyczy programu