Sport w każdym wieku - seniorzy trenują boccię!

12.07.2018 - 15:00
Sport w każdym wieku - seniorzy trenują boccię!

Od maja seniorzy ze wszystkich gmin powiatu ełckiego wspólnie z młodzieżą biorą udział w treningach gry w boccia. Seniorki ze Stradun tak relacjonują zajęcia: „Boccia to jest bardzo fajna zabawa, nie tylko dla młodzieży, a także dla tych troszkę starszych. Świetnie się nam grało,  poznaliśmy już trochę zasady gry i czekamy na następne spotkania. Fajnie było się trochę powyginać, bo tu trzeba rzucić piłeczkę, pochylić się po nią,  trochę ręce wyprostować, troszkę pozginać.”

W Boccie można grać w każdym wieku – począwszy od okresu dzieciństwa. Nie jest to gra absorbująca ruchowo, dlatego grać w nią mogą osoby o różnej kondycji fizycznej. Grze towarzyszą niesamowite pozytywne emocje, jest to również gra zachęcająca do myślenia, taktycznego planowania rozgrywki i prób przewidywania zagrań przeciwnika. W efekcie otrzymujemy doskonałą grę integracyjną. Boccia jest zabawą skutecznie wyzwalającą tłumioną energię życiową. Sport ten wspaniale integruje uczestników, a do tego jest świetną zabawą.

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 – 2020.

 

Dotyczy programu