I POWIATOWY TURNIEJ BOCCIA O PUCHAR STAROSTY POWIATU EŁCKIEGO

31.08.2018 - 08:45
I POWIATOWY TURNIEJ BOCCIA O PUCHAR STAROSTY POWIATU EŁCKIEGO

29 sierpnia w Ełckim Centrum Kultury odbył się I Powiatowy Turniej Boccia.

Od kilku miesięcy we wszystkich pięciu gminach Powiatu Ełckiego pod okiem instruktora, pana Mirosława Mikiewicza odbywały się treningi gry w boccia, w które zaangażowani byli seniorzy we współpracy z młodzieżą.

Najlepsze drużyny, wyłonione w rozgrywkach gminnych, spotkały się w Ełckim Centrum Kultury, by walczyć o Puchar Starosty Powiatu Ełckiego. Uczestników przywitali: pan Paweł Wilk – członek zarządu Ełckiego stowarzyszenia Aktywnych „STOPA”, pani Anna Iwaszko – Wicestarosta Ełcki oraz pan Mirosław Mikiewicz – instruktor gry w boccia. Następnie rozpoczęły się rozgrywki. Każda drużyna rozegrała cztery mecze, ta więc wszystkie reprezentacje miały możliwość zmierzyć się ze sobą.

W tym roku najlepsza okazała się reprezentacja miasta Ełku. Cały czas „deptała im po piętach” drużyna reprezentująca Stare Juchy, uzyskując niemal równie wysoki wynik punktowy i plasując się na drugim miejscu. Drużyna ta wzbudziła zachwyt widowni swoim spokojem i techniką gry.

Trzecie miejsce zajęła drużyna reprezentująca Gminę Kalinowo.

Wszystkim drużynom uczestniczącym w rozgrywkach serdecznie gratulujemy!

Naszemu spotkaniu towarzyszyły niezwykle pozytywne emocje i przyjazna atmosfera. Turniej był okazją nie tylko do sprawdzenia się, ale też do integracji i wspólnej dobrej zabawy.

Serdecznie dziękujemy Ełckiemu Centrum Kultury za bezpłatne udostępnienie sali do przeprowadzenia turnieju.

Projekt „Sport w każdym wieku” finansowany jest ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 – 2020.

Dotyczy programu