Spektakl taneczny "Tolerancja" - efekt pracy wyjątkowej Polsko - Litewskiej grupy młodzieży

22.08.2018 - 12:45
Spektakl taneczny "Tolerancja" - efekt pracy wyjątkowej Polsko - Litewskiej grupy młodzieży

Projekt wymiany Polsko – Litewskiej pt. „Taniec naszym wspólnym językiem” dobiegł końca.

Celem projektu była współpraca grup tanecznych z Polski i z Litwy, wspólny taniec, zabawa, integracja ale też rozmowy na temat tolerancji, poszanowania innych tradycji, kultur i narodowości. Przez siedem dni młodzież wspólnie pracowała zarówno podczas warsztatów tanecznych jak i antydyskryminacyjnych oraz ułatwiających wzajemną komunikację. Wieczorami młodzi tancerze integrowali się przy ognisku, oglądając zaćmienie księżyca czy też uczestnicząc w nocnej grze terenowej. Uczestnicy uczyli się też nawzajem kultur, historii i języka swoich krajów. Efektem wspólnej pracy jest spektakl taneczny, podczas którego młodzież opowiedziała w najbardziej naturalnym języku - języku tańca - o szacunku do innych, odrzuceniu, strachu przed innością i walce z nim. Spektakl ten nosi tytuł "Tolerancja". Zachęcamy gorąco do oglądania! Spektakl można obejżeć tutaj

Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych „STOPA” składa serdeczne podziękowania dyrektorowi i pracownikom Biblioteki – Centrum Informacji i Kultury Gminy Stare Juchy za użyczenie na czas realizacji projektu sali do ćwiczeń oraz sprzętu, a także za życzliwość i pomoc we wszystkich nieprzewidzianych sytuacjach.

Projekt „Taniec naszym wspólnym językiem” został sfinansowany ze środków Polsko – Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży z dotacji Ministra Edukacji Narodowej.

Dotyczy programu