Nordic-Walking - dlaczego warto trenować?

24.09.2018 - 13:45
Nordic-Walking - dlaczego warto trenować?

Seniorki z Prostek pod opieką instruktorki, Oli Szmurło wiedzą jak wykorzystać słoneczną złotą jesień – oczywiście na trening Nordic - Walking.

Od dziś , dzięki dotacji z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej seniorzy biorący udział w projekcie Sport w każdym wieku” mogą nie tylko korzystać ze wsparcia doświadczonej instruktorki nordic – walking, ale również wypożyczyć kijki zakupione przez Stowarzyszenie STOPA.

A dlaczego warto trenować właśnie ten sport?

Chodzenie z kijkami nordic walking jest ogromną przyjemnością zarówno dla seniorów jak i dla osób młodych. Jedynym warunkiem do tej przyjemności jest to, żeby chodzić prawidłową techniką. Nasz chód/ krok  polega wtedy na odpychaniu się, a nie podpieraniu. Dzięki temu angażuje wszystkie partie mięśni naszego ciała. Krok staje sie dłuższy, a wysiłek nieco intensywniejszy, przez co wydziela sie nam serotonina- hormon szczęścia, a obniża się poziom stresu. Podczas marszu nie obciążamy kolan , kręgosłupa i stawów. Dlatego sport ten jest bardzo polecany  dla osób chcących zrzucić zbędne kilogramy, osób schorowanych, bez kondycji lub zwyczajnie nie mających ze sportem do czynienia przez wiele lat. Główną zaletą Nordic Walking jest to, że z kijkami możemy chodzić przez cały rok. Po prostu bierzemy kije, wygodne buty i idziemy na spacer samemu lub z towarzyszem.  Podczas długich spacerów zapewne powiększy się nasze towarzystwo, poznamy nową okolicę, będziemy szczęśliwi , dotlenieni i zrelaksowani lub znajdziemy chwilkę po prostu dla siebie na przemyślenia bądź aktywny wypoczynek. 

Projekt „Sport w każdym wieku” finansowany jest ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 – 2020.

Dotyczy programu