Zagubiony Park B i magiczna nocna potańcówka pod dębem

21.09.2018 - 11:00
Zagubiony Park B i magiczna nocna potańcówka pod dębem

We wsi Cichy w gminie Świętajno trwa projekt „Zagubiony Park B” realizowany w ramach programu „Działaj Lokalnie”. Jego celem jest rewitalizacja tytułowego parku i stworzenie miejsca przyjaznego dla wszystkich, takiego, z którego mieszkańcy wsi będą dumni i w którym będą mogli wspólnie spędzać czas.

Mieszkańcy z zapałem realizują zamierzone cele. Do tej pory odbyło się seminarium na temat questingu, dzięki czemu tworzony jest Quest na terenie parku oraz wsi Cichy. Postępują również prace nad rewitalizacją parku.

Ale przecież w „Działaj Lokalnie” nie tylko o pracę chodziJ

Pod koniec wakacji we wsi zorganizowano niezwykłą zabawę – nocna potańcówkę pod oświetlonym dębem znajdującym się w centrum wsi. Tak imprezę opisuje koordynator projektu, Daniel Grodzki:

W dniu 25.08.2018 r.  Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Cichy wraz z Sołectwem Cichy zorganizowało „Potańcówkę” pod oświetlonym dębem. Goście mieli okazje zobaczyć jak można miło spędzić czas przy ciekawej muzyce. Pod wpływem nastrojowego oświetlenia wynurzyło sie piękno nie tylko wiekowego dębu, a także całego parku . Miła atmosfera przyciągała coraz więcej osób – zjawiło się około 250 uczestników. Na imprezie gościli między innymi redaktor Jerzy Kisielewski z małżonką oraz właściciel gospodarstwa rolnego w Cichym Pan Lechosław Moritz z załogą. Poprzez duże zaangażowanie mieszkańców mogliśmy delektować się pysznymi smakołykami. Podczas zabawy mieszkańcy wsi Cichy zintegrowali się ze sobą i bawili się wspólnie do białego rana.

Projekt dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych Stopa, ze środków PAFW, powiatu ełckiego, miasta Ełk, gminy Ełk, gminy Stare Juchy, gminy Prostki, gminy Kalinowo i gminy Świętajno.

Dotyczy programu