Zakończył się projekt „Igrzyska gier i zabaw-wygraj swoje marzenia”

31.10.2018 - 19:45
Zakończył się projekt „Igrzyska gier i zabaw-wygraj swoje marzenia”

Dobiegł końca projekt „Igrzyska gier i zabaw-wygraj swoje marzenia” realizowany przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Rożyńskiej, w partnerstwie z Rewirem Dzielnicowych II z Prostek, którzy byli pomysłodawcami projektu oraz Szkołą Podstawową w Rożyńsku Wielkim, która była gospodarzem Igrzysk. Igrzyska dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropi w Polsce, Ośrodek Działaj Lokalnie w Ełku-Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych „STOPA”. Program wspierają samorządy gmin: Ełk, Stare Juchy, Prostki, Kalinowo i Miasto Ełk oraz Powiat Ełcki.

26 września 2018 w Rożyńsku Wielkim odbyły się międzyszkolne Igrzyska Gier i Zabaw, które miały jeden wspólny cel - pobudzenie pasji do sportu, aktywne spędzanie czasu wolnego oraz izolowanie od zła tego świata: narkotyków, dopalaczy, alkoholu.

Projekt polegał na organizacji zawodów, które były rozgrywane na poziomie klas: 4, 5, 6, 7 i 8. Każda z klas wystawiała do rywalizacji 2 drużyny mieszane składające się z 2 dziewczynek i 2 chłopców, aby z każdej szkoły wzięło udział po 20 uczniów. W Igrzyskach łącznie uczestniczyło 60 uczniów z trzech Szkół Podstawowych z Gminy Prostki. Każdy uczestnik otrzymał medal, książkę i grę sportową. Dodatkowo każda ze szkół otrzymała puchar i zestaw nagród. Uczestnicy wspólnie zjedli pyszną grochówkę, a po wręczeniu nagród był czas na słodką chwilę, integrację i odpoczynek w świetlicy. W Igrzyskach najważniejsza była dobra zabawa, a nie wygrana.

Przed zawodami policjanci wspólnie z wielokrotnym medalistą Viet Vo Dao Adamem Jankowskim przeprowadzili pokazy sztuk walki i samoobrony w trzech szkołach z Gminy Prostki (w Rożyńsku Wielkim, Prostkach i Wiśniowie Elckim). Uczniowie mogli dowiedzieć się, jak wygląda trening, poznać zasady rywalizacji sportowej i ogólną charakterystykę samego sportu. Mogli również spróbować swych sił w sztukach walki i zmierzyć się z mistrzem. W ramach projektu odbył się również konkurs plastyczny „Mierz wysoko na boisku i w życiu-wygrasz swoje marzenia” - konkurs poprzedziły pogadanki z pedagogami szkolnymi na temat zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu wolnego, a dodatkowo każda ze szkół otrzymała pakiet materiałów plastycznych do wykonania prac konkursowych. 

Bieg dla Niepodległej zakończył sześciomiesięczny projekt. Celem tego przedsięwzięcia było połączenie aktywności fizycznej ze świętowaniem tak ważnej dla nas rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. 

 

Dotyczy programu