Zalety pływania – dlaczego warto chodzić na basen

23.10.2018 - 12:15
Zalety pływania – dlaczego warto chodzić na basen

Pływanie jest jedną z najzdrowszych form aktywności, odpowiednia dla osób w każdym wieku, również chorych. Nie obciąża układu ruchu, a wysiłek rozkłada się równomiernie na całe ciało.

Pływanie przynosi same korzyści. Jest doskonałą formą aktywnego wypoczynku, pomagającą utrzymać kondycję fizyczną i dobre samopoczucie. Dzięki temu, że podczas ruchu w wodzie angażujemy praktycznie wszystkie mięśnie, pływanie pełni rolę profilaktyczną i rehabilitacyjną. Ma również korzystny wpływ na układ oddechowy, bo zwiększa się pojemność płuc.

Pływanie pomaga również dbać o sylwetkę. Ćwiczenia w wodzie pomagają zredukować tkankę tłuszczową i poprawić sprawność fizyczną. Pomagają też ujędrnić skórę i pozbyć się cellulitu oraz wymodelować sylwetkę i polepszyć koordynację ruchową. Ćwiczenia w wodzie nie obciążają kręgosłupa, minimalizują ryzyko urazów, a ponadto świetnie odprężają i relaksują.

Lista korzyści, jakie przynosi pływanie jest tak długa, że nie ma co zastanawiać się, czy na pewno warto. Tym bardziej, że w ramach projektu „Sport w każdym wieku” seniorzy do końca tego roku mogą korzystać z ełckiego basenu bezpłatnie.

Zatem do dzieła! Wystarczy zabrać kostium, klapki i grupę przyjaciół, a potem ruszać na basen po lepszą sylwetkę i świetne samopoczucie

 

Projekt „Sport w każdym wieku” finansowany jest ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 – 2020.

Dotyczy programu