Kino Zaangażowane Społecznie zaprasza!

29.11.2018 - 12:30
Kino Zaangażowane Społecznie zaprasza!

W najbliższy piątek (30 listopada 2018) o godz. 17.00 Ewangelickie Stowarzyszenie DROGA zaprasza do Świetlicy WIelopokoleniowej przy ul. Słowackiego 26 na kolejny film z cyklu :Kino Społecznie Zaangażowane” pt. "Persepolis".
W filmie „Persepolis” wrócimy do czasów rewolucji irańskiej 1979, która absolutnie wywróciła swobodne życie kobiet wprowadzając szereg ograniczeń i sankcji. Film jest autobiograficzną historią dojrzewania, przeżywania zmian, które absolutnie utrudniły życie codzienne kobiet irańskich. Podany w wersji animacyjnej, czarno-białej – rewelacyjnie przybliża życie codzienne zwykłych ludzi.

To film dla każdego – dla miłośników animacji i dobrego kina.

A po filmie rozmowa o sytuacji kobiet w Iranie. Kraju, który zaczyna być coraz ważniejszy na arenie politycznej, ekonomicznej. Warto wiedzieć!
Spotkanie poprowadzi Elżbieta Topolska.

Projekt dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych Stopa, ze środków PAFW, powiatu ełckiego, miasta Ełk, gminy Ełk, gminy Stare Juchy, gminy Prostki, gminy Kalinowo i gminy Świętajno.

Dotyczy programu