Szukamy ciekawych projektów społecznych do dofinansowania

25.10.2019 - 12:00
Szukamy ciekawych projektów społecznych do dofinansowania

26 listopada 2019 organizujemy po raz drugi w Ełku Krąg Serc - Gicing Circle.

CZYM JEST KRĄG SERC?

Giving Circle to nowoczesna forma „filantropii uczestniczącej” bardzo popularna w Wielkiej Brytanii, USA i Australii, oraz crowdfunding w wersji „na żywo”. Pierwsze spotkania poza USA i Wielka Brytanią odbyły się w Czechach, Rumunii, Turcji i na Węgrzech. Idea Giving Circle została wymyślona i jest popularyzowana przez The Funding Network z Wielkiej Brytanii.

W Ełku po raz pierwszy zorganizowaliśmy Krąg Serc 21 maja 2019. 

W czasie tego spotkania autorzy trzech pomysłów wraz ze swoimi ambasadorami zaprezentowali na scenie swoje projekty i starali o ich sfinansowanie, zachęcając zgromadzonych darczyńców do wpłacania dowolnej kwoty na ich realizację. Opowiadali  jakiej zmiany chcą dokonać, dyskutując z publicznością o swoich działaniach i celach, a także zachęcali do wspólnego śpiewania.

POSZUKUJEMY TRZECH PROJEKTÓW! 

Szukamy trzech ciekawych i różnorodnych projektów, których autorzy wspólnie z ambasadorem będą zachęcać do wpłat i opowiadać o tym, co chcieliby zmienić w środowisku lokalnym za 2000 zł (bo taka jest minimalna kwota, jaką będziemy chcieli zebrać na każdy projekt).

Na propozycje czekamy do 10 listopada 2019. 

Autorzy projektów muszą opisać swój pomysł na formularzu, który jest do pobrania TU. Ponadto muszą wskazać kim będzie ambasador ich projektu oraz zapewnić udział min. pięciu osób gotowych do wsparcia ich projektu.

Rada Funduszu Lokalnego Ziemi Ełckiej dokona wyboru trzech projektów spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń do 12 listopada 2019

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie tu: http://stopa.org.pl/krąg-serc-giving-circle