"Wianek dla wszystkich" - projekt Koła Gospodyń Wiejskich z Orzechowa

29.10.2019 - 11:15
"Wianek dla wszystkich" - projekt Koła Gospodyń Wiejskich z Orzechowa

Celem projektu „Wianek dla wszystkich” było stworzenie miejsca spotkań, przyciągającego czystością, wyposażeniem i oryginalnym wystrojem. Dzięki wspólnym wysiłkom mieszkańców Orzechowa świetlica wiejska została odnowiona oraz wyposażona w nowe stoły i meble kuchenne. W ramach projektu odbywają się również comiesięczne imprezy.

W lipcu odbył się festyn rodzinny w Orzechowie, którego głównymi organizatorami byli członkowie świetlicy. Do przygotowań  festynu włączyło się także Koło Gospodyń Wiejskich Wianek. Natomiast we wrześniu mieszkańcy Orzechowa wspólnie z Kołem Gospodyń Wiejskich zorganizowali dożynki.

Imprezy przebiegały  w wesołej atmosferze. Można było smacznie zjeść i pobawić się. Organizatorzy nie zapomnieli o dzieciach. Były gry i zabawy przy muzyce a pogoda była wymarzona. Zabawa trwała do późnego wieczora.

 

Projekt dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych „STOPA”, ze środków PAFW, powiatu ełckiego, miasta Ełk, gminy Stare Juchy, gminy Prostki, gminy Kalinowo i gminy Świętajno.

Dotyczy programu