Rozpoczynamy realizację projektu "Razem aktywnie na boisku"

10.07.2021 - 21:45
Rozpoczynamy realizację projektu "Razem aktywnie na boisku"

Grupa nieformalna Sami Swoi z gminy Kalinowo 15 czerwca 20021 rozpoczęła realizację projektu pt. "Razem aktywnie na boisku", który potrwa do 15 października 2021r.

W ramach proejtku grupa przygotuje teren na boisku, zamontuje  tablicę edukacyjną dla dzieci do zabawy, postawi piaskownicę oraz stworzy boisko do gry w piłkę nożną dla dzieci. Mieszkańcy wsi Turowo przygotują ławki z palet, po to aby widownia dopingująca grających siatkarzy miała na czym siedzieć.

Wszystkie te działania grupa Sami Swoi podejmuje aby zachęcić do aktywności dzieci i innych mieszkańców okolicznych wsi.  Po ukończeniu prac na boisku, aktywnie będą się tam spotykać i grać w siatkówkę oraz w piłkę nożną z dziećmi. Najmłodsi natomiast skorzystają z zabawy w piaskownicy wypełnionej zabawkami.

Już niebawem zobaczymy efekty ich wysiłku.

 

 

Projekt dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych „STOPA”, ze środków PAFW, powiatu ełckiego, miasta Ełk, gminy Stare Juchy, gminy Prostki, gminy Kalinowo i gminy Świętajno.

Dotyczy programu
Pliki do pobrania