Widowisko słowno - muzyczne w Nowej Wsi Ełckiej

04.11.2018 - 10:45
Widowisko słowno - muzyczne w Nowej Wsi Ełckiej

Zakończył się ponad 3 miesięczny projekt "Lokalnie dla niepodległej", realizowany przez stowarzyszenie Mazurskie Krajobrazy Kultury. Jego uwieńczeniem było wystawienie 26 października 2018r. w Bibliotece Publicznej Gminy Ełk w Nowej Wsi Ełckiej widowiska słowno – muzycznego z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości połączone z wykładem historycznym poprowadzonym przez Rafała Wilczewskiego.  Jednak głównym celem projektu była integracja mieszkańców Nowej Wsi Ełckiej w każdym wieku i zgodnie z zamierzeniami udało się. Uczestnicy – a było ich około 30-stu,  uczestniczyli w wielu próbach do tego wydarzenia, na których to został dobrany odpowiedni repertuar muzyczny, teksty oraz wiersze o pasującej tematyce. Ćwiczony był również warsztat wokalno – instrumentalny. Co ciekawe, instrumentalistami w tym projekcie byli  również mieszkańcy Nowej Wsi Ełckiej.

W międzyczasie odbyły się również warsztaty plastyczne, na których to dzieci i młodzież tworzyli różnymi technikami prace o tematyce patriotycznej (wystawa prac odbyła się również w dniu widowiska). Również sami uczestnicy wspólnymi siłami przygotowali dekorację na uwieńczenie swojej pracy.

Na widowisko przybyło bardzo dużo osób, a brawa za tak ciężką pracę były aż na stojąco! To pokazuje, że warto tworzyć takie projekty i robić coś dobrego nie tylko dla siebie ale i innych w szczytnym celu. Cały projekt poświęcony był 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym dniu nie zabrakło wzruszeń, powagi ale momentami też i śmiechu!


Pomysłodawcami tego projektu oraz ich realizatorami byli instruktorzy Izabela Worm i Kamil Szejda. Koordynatorem projektu był Krzysztof Łapiński.

Autorka tekstu: Izabela Worm

Projekt dofinansowano ze środków Programu "Działaj Lokalnie" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych "STOPA". Program "Działaj Lokalnie" finansowo wspierają również: Powiat Ełcki, Gmina Ełk, Miasto Ełk, Gmina Kalinowo, Gmina Prostki, Gmina Stare Juchy oraz Gmina Świętajno.

Dotyczy programu