Piknik z misją w Centrum Edukacji Ekologicznej

13.07.2020 - 17:30
Piknik z misją w Centrum Edukacji Ekologicznej

Tworzenie schronienia dla bezdomnych kotów z osiedla Północ II w Ełku, warsztaty baristyczne, zajęcia edukacyjne, zajęcia animacyjne i wiele wiele innych atrakcji przygotowała grupa uczestnicząca w projekcie ECOZIT Północ II dla wszystkich, którzy przybyli do Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku w dniu 11.07.2020. Dzięki współpracy ze stowarzyszeniem Ambasada Braci Mniejszych właśnie w tym dniu udało się przeprowadzić inicjatywę, która  uwrażliwiłą mieszkańców Ełku na zjawisko kotów wolno żyjących, podczas warsztatów udało się zbudować 5 kocich budek, które zostały na zakończenie rozwiezione do miejsc, które wcześniej zostały zlokalizowane jako miejsca gdzie mieszkają bezdomne koty.

Podczas Pikniku dzięki współpracy z Fundacją Innowacja zostały przeprowadzony dla dzieci warsztaty waty cukrowej, gdzie każde dziecko uczestniczące w pikniku mogło nieodpłatnie skosztować waty, ale również nauczyć się jak ją zrobić. Osoby dorosłe mogły wziąć udział w warsztatach robienia kawy, gdzie każdy mógł nauczyć się jak najlepiej przygotowywać kawę, aby cieszyć się w domowych warunkach jej najlepszym smakiem i aromatem, na co należy zwrócić uwagę przy zakupie kawy, jak najlepiej wybrać ją w sklepie,  uczestnicy dowiedzieli się o zdrowotnych korzyściach picia kawy i niuansach jej parzenia. Ten etap zwieńczony został nieodpłatną degustacją kawy z profesjonalnego ekspresu  ciśnieniowego, wyposażonego w najnowsze rozwiązania technologiczne, wprost z rąk prawdziwego baristy Jakuba z Social Cafe. Na zakończenie pikniku odbył się  grilla amerykański gdzie uczestnicy nieodpłatnie mogli skosztować dań nie tylko mięsnych ale również wegetariańskich. Wspólny posiłek był połączony z wykładem dotyczącym zdrowego odżywiania się.  

Każdy kto chciałby przeżyć uczestnictwo w pikniku jeszcze raz z nami, to  zapraszamy do obejrzenia filmu z Pikniku, który znajduje się na naszym koncie na portalu społecznościowym pod adresem:

https://www.facebook.com/stopa.elk/videos/284553829422067/

Projekt ECOZIT Północ II realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego