Czas na Mural

04.08.2020 - 14:30
Czas na Mural

Z inicjatywy uczestników projektu w dniach 30.07-01.08.2020r. w Zespole Szkół nr 5 w Ełku odbywała się realizacja inicjatywy, której efektem miałby, być mural zdobiący ścianę przy miejscu, w którym ma powstać boisko.

Połączenie muralu, sportu i tematu naszego miasta nie było proste lecz już w pierwszym dniu spotkania udało się wypracować temat przewodni muralu. Całą pracą kierował Dariusz Paczkowski z Fundacji Klamra, który dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu w streetarcie zdołał wydobyć z uczestników projektu, to co najlepsze. Pomimo, iż grupa wiekowo była bardzo zróżnicowana to współpraca szła bardzo dobrze, a efekty wspólnej pracy są przepiękne. W ciągu trzech dni pracę obejmowały: opracowanie wizualizacji, obrysowywanie postaci, wycinanie szablonów, malowanie tła oraz głównych postaci. Każdy z ponad dwudziestu realizatorów inicjatywy wykazał się cierpliwością, kreatywnością,a pracowitość i współpraca były dopełnieniem pełnego sukcesu.

Mural można podziwiać na ścianie budynku ZS nr 5 w Ełku.

Zapraszamy do obejrzenia reportażu z inicjatywy, który jest dostępny na :

https://www.facebook.com/stopa.elk/videos/685336628716347

Projekt ECOZIT Północ II realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego