Ekologicznie w Kijewie

25.10.2020 - 02:30
Ekologicznie w Kijewie

Celem projektu „Ekologicznie w Kijewie” było zaangażowanie mieszkańców do wspólnych działań ekologicznych poprzez wspomaganie środowiska naturalnego i życie zgodnie z naturą mieszkańców sołectwa Kijewo i okolic. Głównym działaniem było  utworzenie sadu ekologicznego,w którym znajdują się drzewa owocowe, krzewy owocowe i pnącza, zbudowanie dwóch pergoli na pnącza z ławeczkami i budowę domków dla ptaków i owadów.

Na początku projektu odbyły się warsztaty z budowy budek lęgowych dla ptaków. Dorośli razem z dziećmi bardzo zaangażowali się we wspólną pracę,co przyniosło niesamowite efekty w postaci pięknych domków. Wykonano 15 domków dla ptaków. Na kolejnych warsztatach zbudowano 1 duży domek dla owadów. Dzięki tym zajęciom mieszkańcy uczyli się jak dbać o środowisko naturalne. Mimo panującej pandemii wspólnymi siłami mieszkańcy posadzili również sad ekologiczny, w którym znajdują się drzewa owocowe (25 szt.) krzewy owocowe (20 szt.) i pnącza (2szt.). W sadzie zostały postawione również dwie pergole z ławeczkami, które umilą odpoczynek na łonie natury. Przeprowadzono także zajęcia z leśniczym, które z powodów epidemiologicznych, odbyły się online. Dzięki realizacji projektu zarówno dzieci, jak i dorośli mogli spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu, pomagać zwierzętom i środowisku naturalnemu. Uczestnicy na zakończenie projektu otrzymali torby ekologiczne, kubki albo magnesy z logotypami koła i organizacji partnerskich.

Realizacja projektu "Ekologicznie w Kijewie" spowodowała wzmocnienie więzi społecznych wśród mieszkańców Kijewa i okolic. Różne grupy lepiej się znają i bliżej współpracują. Projekt przyczynił się do upiększenia i dbania o środowisko naturalne.

Projekt realizowany był w ramach projektu WARMIA MAZURY LOKALNIE 4, który jest zadaniem publicznym zleconym przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, w ramach Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.

Nazwa realizatora: Koło Gospodyń Wiejskich Kije i Wianki w Wólce Kijowskiej

Nazwa projektu: Ekologicznie w Kijewie

Czas trwania projektu: 1.06.2020 – 31.10.2020

Miejsce realizacji projektu: Kijewo

Kwota dofinansowania: 3500 zł

Dotyczy programu