Ogród miejski

16.10.2020 - 11:45
Ogród miejski

Celem projektu Inicjatywy Łącznik przy Stowarzyszeniu ADELFI było założenie ogrodu miejskiego, stworzonego i prowadzącego przez lokalną społeczność. Dzięki otwartości i uprzejmości szefostwa Warsztatów Terapii Zajęciowej w Ełku na działce WTZ powstał ogród społeczny, który obejmuje ogród warzywno - owocowy, z altaną wierzbową i łąką kwietną. Beneficjentami WTZ są osoby dorosłe w wieku 20-55 lat, obarczone różnymi chorobami, głównie choroby umysłowe, porażenia, dysfunkcje rozwojowe - łącznie 51 osób. To one są głównymi odbiorcami działań projektowych. Podopieczni WTZ będą doglądać ogrodu w ramach „pracowni życia codziennego”, zatem miejsce będzie mieć stałego i wiernego opiekuna.  

W ramach działań Łącznika i założonego Koła Gospodyń Miejskich prowadzone były warsztaty zdrowego odżywiania, spotkania pod kątem zdrowej i sezonowej kuchni, gotowano zdrowe potrawy. 

 

Projekt „Ogród miejski” realizowany był w ramach projektu WARMIA MAZURY LOKALNIE 4, który jest zadaniem publicznym zleconym przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, w ramach Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.

Dotyczy programu