Babcie gotują i częstują

16.12.2021 - 17:15
Babcie gotują i częstują

Projekt Koła Gospodyń WIejskich w Kiekskiejmach miał na celu doposażenie i przystosowanie nowo wyremontowanej siedziby Koła na potrzeby spotkań, a także integrację i aktywizację seniorów poprzez zorganizowanie warsztatów kulinarnych. 

W ramach działań KGW przeprowadziło cykl 6 spotkań kulinarnych ze zdrowego i niedrogiego, a jednocześnie atrakcyjnego i wartościowego odżywiania. W praktycznych warsztatach wzięło udział 25 osób, głównie seniorki. Wspólne gotowanie, wymiana przepisów i doświadczeń zwieńczone biesiadowaniem bardzo zintegrowało okoliczną społeczność. Do częstowania się własnoręcznymi wyrobami zapraszane były również rodziny, znajomi i sąsiedzi, co dodatkowo wypromowało działania grupy i zacieśniło więzi sąsiedzkie.

W ramach doposażenia i przystosowywania siedziby na potrzeby wspólnych działań z udziałem seniorów zakupione zostały miękkie krzesła z oparciami, niezwykle ważne dla osób starszych, często zmagających się z problemami z kręgosłupem i narządami ruchu. Zamontowano również rolety na okna i szklane drzwi siedziby, wychodzące bezpośrednio na ulicę. Dzięki temu siedziba Koła zyskała cień oraz większą intymność i komfort podczas spotkań i warsztatów. Zakupiony został również duży stół kuchenny zapewniający odpowiednią przestrzeń roboczą przy wspólnych pracach kuchennych. Efektem projektu jest przystosowanie lokalu na potrzeby spotkań. Korzyścią dla Koła i społeczności lokalnej jest urządzenie miejsca, gdzie można miło spędzić czas wśród życzliwych ludzi, wymieniać się doświadczeniami i działać wspólnotowo.


Projekt realizowany był w ramach programu WARMIA MAZURY LOKALNIE 5, który jest zadaniem publicznym zleconym przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, w ramach Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030.

Dotyczy programu