ZAKOŃCZENIE AKADEMII MŁODEGO LIDERA W RAMACH AKADEMII RODZINY

19.08.2020 - 09:00
ZAKOŃCZENIE AKADEMII MŁODEGO LIDERA W RAMACH AKADEMII RODZINY

W dniach 14-15 sierpnia 2020 roku w ośrodku Dobra Siła w Starych Juchach odbył się ostatni dwudniowy zjazd Akademii Młodzieżowego Lidera, realizowany w ramach projektu ECOZIT Północ II.

Dwanaście dni, dwunastka aktywnej, ambitnej młodzieży, 96 godzin szkoleniowych i umiejętności, które zostaną na całe życie - w ten sposób można podsumować wszystkie sześć cykli naszej Akademii.

Realizacji Akademii była wielkim wyzwaniem dla nas wszystkich. Nie raz pojawiały się pytania: czy dzieci i młodzież mogą być lokalnymi liderami, którzy przyczynią się do wzrostu aktywności społecznej w swojej dzielnicy i mieście? My uważamy, że tak i mamy na to niezbite dowody. Dwunastoosobowa grupa młodzieży, uczestników Akademii przeszła długą drogę, mierząc się z tematami, które nie zawsze były łatwe, by dzisiejszego dnia móc powiedzieć: tak - umiem, tak - chcę, tak- mogę, nie - nie boję się. Właśnie te słowa są dla nas wyznacznikiem sukcesu Akademii.

Młodzież uczestnicząca w Akademii w profesjonalny sposób została przygotowana do roli lidera społeczności lokalnej. Uczestnicy nabyli umiejętności, które nawet dorosłym niejednokrotnie sprawiają trudności: tworzenie inicjatyw, logika projektowa, pozyskiwanie funduszy i partnerów do realizacji działań społecznych, a także umiejętność współpracy z innymi, tak bardzo potrzebną, by móc działać sprawniej, skuteczniej i nie być przy tym samemu. Młodzi absolwenci Akademii mają niespożyte zasoby energii, która wykorzystana w odpowiedni sposób zaowocuje w przyszłości niejedną wspaniałą inicjatywą społeczną.

Umiejętności nabyte przez naszą młodzież podczas Akademii, a także jej kreatywność i pomysłowość będzie można zobaczyć już w te sobotę. O godzinie 12.00 w Parku Solidarności w Ełku staruje Aspołeczne Party, gdzie uczestnicy Akademii będą występować  w roli organizatorów, animatorów prowadzących warsztaty i konkursy, a także DJ i speakerów. Warto przyjść i wziąć udział w tym wydarzeniu, aby przekonać się, jak wspaniałe inicjatywy potrafią tworzyć młodzi ludzie.

Oczywiście pamiętajcie o stosowaniu zaleceń sanitarno – epidemiologicznych.

Serdecznie zapraszamy w imieniu naszej aktywnej młodzieży.

Projekt ECOZIT Północ II realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego

Dotyczy programu