Szukamy ciekawych projektów społecznych do dofinansowania

03.09.2020 - 10:45
Szukamy ciekawych projektów społecznych do dofinansowania

W listopadzie 2020 organizujemy po raz trzeci w Ełku Krąg Serc - Giving Circle.

CZYM JEST KRĄG SERC?

Giving Circle to nowoczesna forma „filantropii uczestniczącej” bardzo popularna w Wielkiej Brytanii, USA i Australii, oraz crowdfunding w wersji „na żywo”. Pierwsze spotkania poza USA i Wielka Brytanią odbyły się w Czechach, Rumunii, Turcji i na Węgrzech. Idea Giving Circle została wymyślona i jest popularyzowana przez The Funding Network z Wielkiej Brytanii.

W Ełku zorganizowaliśmy już dwukrotnie Krąg Serc - 21 maja 2019 i 26 listopada 2019. 

W czasie takiego spotkania autorzy trzech pomysłów wraz ze swoimi ambasadorami prezentują na scenie swoje projekty i starają o ich sfinansowanie, zachęcając zgromadzonych darczyńców do wpłacania dowolnej kwoty na ich realizację. Opowiadają jakiej zmiany chcą dokonać, dyskutując z publicznością o swoich działaniach i celach, a także zachęcają do wspólnej zabawy. Jest to bardzo dynamiczne spotkanie, pełne śmiechu i dobrych emocji!

POSZUKUJEMY TRZECH PROJEKTÓW! 

Szukamy trzech ciekawych i różnorodnych projektów, których autorzy wspólnie z ambasadorem będą zachęcać do wpłat i opowiadać o tym, co chcieliby zmienić w środowisku lokalnym za 2000 zł (bo taka jest minimalna kwota, jaką będziemy chcieli zebrać na każdy projekt).

Na propozycje czekamy do 4 października 2020. 

Autorzy projektów muszą opisać swój pomysł na formularzu, który jest do pobrania poniżej. Ponadto muszą wskazać kim będzie ambasador ich projektu oraz zapewnić udział min. dziesięciu osób gotowych do wsparcia ich projektu.

Rada Funduszu Lokalnego Ziemi Ełckiej dokona wyboru trzech projektów spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń do 5 października 2020.

 

Ze względu na zaostrzoną sytuację epidemiologiczną dokładna data wydarzenia zostanie podana w późniejszym terminie.